Безпека в Інтернеті

Безпека в Інтернеті. Пам'ятка для учнів.

Основні правила безпечного користування Інтернетом.

  • Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

  • Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

  • Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

  • Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

  • Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

  • Розробити з батьками правила користування Інтер-нетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

  • Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

  • Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

  • Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

  • Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

1. Офіційна сторінка міжнародного проекту «День безпечного Інтернету». Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою. https://www.saferinternetday.org.

2. Комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет» від компанії Google разом з Інтернет Асоціацією України. Освітня частина проекту складається з навчальних модулів для школярів, інтерактивної гри «Подорож на Астерікс». Українською мовою.http://www.prointernet.in.ua

3. Мультимедійні навчальні дистанційні курси безпечного користування ресурсами мережі Інтернет Російською мовою. https://onlinesafety.info/#/home.

4. Українська версія навчального посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру». https://edpro.com.ua/blog/informacijna-bezpeka.

5. Дистанційний курс для школярів «Безопасность в Интернете» – Stepik. Російською мовою. https://stepik.org/course/191/.

6. Курс «Критичне мислення для освітян» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою.

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about.

7. Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою.https://vumonline.ua/course/information-security/.

8. Курс «Верифікація в Інтернеті» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою.https://vumonline.ua/course/verification-in-the-internet/.

9. Курс «Основи інформаційної безпеки» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою.

https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about.

10. Курс «Інформаційні війни» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою.

https://edx.prometheus.org.ua/courses/KNU/102/2015_T2/about

11. Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді. Українською мовою. http://startuem.lg.ua/?p=1427.

12. Каталог наукових публікацій з питань формування безпечної поведнінки дітей в Інтернеті. Українською мовою. https://independent.academia.edu/OlenaChernykh.

13. Авторський тренінг Ніни Дементієвської "Критичне оцінювання ресурсів Інтернету" для вчителів і учнів. Українською мовою. https://goo.gl/csVMOR.

14. Довідник з академічної доброчесності для школярів. . Українською мовою.http://www.univer.kharkov.ua/docs/work/dovidnyk-SAUP.pdf.

15. Проект «Права людини та Інтернет», спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини он-лайн та запуск механізмів реагування на їх порушення. Орієнтований на старшокласників та дорослих. Українською мовою. http://hr-online.org.ua/ua/.

16. Посібник з прав людини для інтернет-користувачів та пояснювальний меморандум. Українською мовою. https://rm.coe.int/16802e3e96.

17. Ресурси проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Українською та англійською мовами. http://www.saiup.org.ua/resursy/.

18. Google Центр безпеки. Інформаційний портал, який містить інформацію про інструменти безпеки Google, а також рекомендації провідних міжнародних експертів, що займаються питаннями інтернет-безпеки https://www.google.com/intl/uk/safetycenter/.

19. «Закладинки» — посібник з протидії мові ненависті он-лайн через освіту з прав людини.

https://www.nohatespeechmovement.org/public/download/Bookmarks_UA.pdf

20. Офіційний сайт неурядової некомерційної громадської організації та міжнародної мережі організацій, присвячений боротьбі із сексуальною експлуатацією дітей. Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою. http://www.ecpat.org/

21. Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн». Англійською мовою. http://www.nohatespeechmovement.org/

22. Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини». Англійською мовою. http://www.coe.int/fr/web/no-hate-campaign

23. Сайт кіберполіції України. https://www.cybercrime.gov.ua/index.php

24. Посібник «Що потрібно знати про плагіат: посібник з академічної етики та грамотності для «чайників». Українською мовою.

http://library.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/biblio/PDF/books_ac-gr.pdf

25. Interland - правила безопасности в Интернет в игровой форме https://beinternetawesome.withgoogle.com/interland