Практичний психолог

Вас вітає практичний психолог КЗШ І-ІІІ ст. №8 Корнєєнкова Юлія Олегівна.

Під час дистанційної форми навчання консультацію можна отримати online, для цього Вам треба звернутися за електронною адресою – juliajuliakornieienkova@gmail.com

Також за номером телефону – 097-91-85-622.

Причини звернень до психолога:

1. Часті конфлікти в сім’ї.

2. Емоційний стан. Тривожність, страхи, нічні кошмари, агресивність.

3. Апатія, розлади сну, втрата апетиту.

4. Насильство в сім’ї.

5. Вікові кризи.

6. Розлучення.

7. Адаптація до нових умов життя.

8. Відсутність мотивації до діяльності.

9. Проблема вибору.

Графік роботи практичного психолога

Як залишатися спокійним під час карантину.

Рекомендації практичного психолога

КЗШ І-ІІІ ст. №8

Корнєєнкової Юлії Олегівни

В країні вирує паніка, сьогодні «коронавірус» найпоширеніша тема для розмов. Та мене лякає не сам вірус, а реакція та поведінка людей. Тому хочу допомогти заспокоїтись вам, Шановні батьки.

Перше, що варто зробити – це дотриматись порад від Міністерства Охорони Здоров’я. Все, щоб забезпечити собі спокійний та врівноважений стан прописано в рекомендаціях на офіційному сайті МОЗ.

На випадок якщо ви все ж таки запанікували:

Дайте собі відповідь на запитання «Чого я боюся насправді?» або «Що саме мене тривожить в цій ситуації?» краще відповісти на запитання в голос або записати на листочку. Довго не думайте. Якщо відповідь не має реальних причин (у Вашому оточенні є люди, які хворі або приїхали із закордону; Ви не здорові, та маєте симптоми ГРВІ; інше.) для паніки, заспокойтеся за допомогою простих рекомендацій:

1. Мінімізуйте перегляд новин по телевізору чи в інтернеті. Дуже часто там розповсюджують рейкову (неправдиву) інформацію, яка змушує боятись сильніше без видимих на те причин. Ці новини сіють страх у соціумі блокуючи здоровий глузд. Якщо Ви вже почули, прочитали, побачили щось дуже погане в новинах, перевірте цю інформацію.

2. Проводьте більше часу з рідними людьми. Колись Ваша дитина будучи в дорослому віці згадає цей стресовий період, як кращий час проведений з Вами, а чоловік/дружина нарешті отримає достатньо потрібної уваги до себе.

3. Сплануйте свій «домашній» день. Наприклад: ранок – приготування млинців та чаю; зарядка всією родиною; уроки, робота, самоосвіта; обід – приготування нової страви з поживних та корисних продуктів; перегляд мотиваційного фільму; день – цікава розвивальна гра всією сім’єю; вечір – смачна вечеря; приймання теплої ванни; читання книги; сон. День за планом допоможе Вам відчути певну стабільність, адже дотримуючись його Ви точно будете знати, що на Вас чекає ввечері, або з ранку наступного дня. Таким чином мозок переключиться від ситуації в країні на позитивні дії та емоції.

4. Займіться тим, чим давно хотіли, але ніколи не вистачало часу. Уявіть, що цей карантин придумали саме для вас, надавши вам достатньо часу для втілення своїх бажань, наприклад, ви хотіли: написати картину; зробити генеральне прибирання в квартирі/будинку; зайнятися спортом; прочитати книгу; поспати; щось інше.

5. Стежте за своїм здоров’ям. Вживайте тільки корисну їжу підвищуючи цим свій імунітет. Займайтеся спортом або просто виходьте дихати свіжим повітрям, обираючи не людне місце. І пам’ятайте, що ваше здоров'я залежить тільки від вас. Не впускайте в своє життя негатив, він руйнує імунітет та може призвести до серйозних захворювань.

Будьте здорові не тільки фізично, а й психологічно.

Фільми для батьків та вчителів під час карантину

КЗШ І-ІІІ ст. № 8

практичний психолог

Корнєєнкова Юлія Олегівна

В тяжкий період завжди треба піднімати свій настрій заради того, щоб пережити, перебороти, показати своїм близьким свою силу та віру в краще.

Та як же її показати, якщо сам у відчаї? Для підняття духу є дуже багато вправ, технік, медитацій, але я підготувала для вас список фільмів, які дивилася сама, вони допомагали мені набувати внутрішньої сили тоді, коли її не вистачало. Це не комедії, тому якщо ви любитель посміятись, вибачте.

До перегляду рекомендую:

1. Фільм «Того». Цей фільм не для всіх, хоч і дуже мотивуючий. Він змушує повірити в те, чого не може бути.

Чому не для всіх? – тому що викликає сильні емоції. Пес Того врятував поселення від смерті, але те як йому це вдалося викликає бурю емоцій. В мене, то були сльози. Тому вам вирішувати дивитись чи ні, але знайте воно того варте.

2. Художній фільм «Людина, яка змінила все» 2014 рік. Кінострічка, яка змушує повірити в себе, свої сили, здібності та розум. Кожна людина особлива, навіть якщо сама так не вважає, а фільм показує, що віра в себе та свою справу розкриває цю особливість.

3. «Шоу Трумана» 1998 року. Підійде для справжніх інтелектуалів. Фільм з фантастичними мотивами, який допоможе перевернути свою свідомість і можливо подивитись на своє життя з іншого боку.

4. Стрічка заснована на реальних подіях «Чемпіон», 2010 року. Коли ніхто не вірить, ніхто не чекає на твоєї перемоги, ти дієш. Дієш з вірою в серці.

Чемпіон – це кінь, якого з самого народження не оцінили. Лише одна людина повірила в те, що він здатен на великі звершення.

5. Фільм «Другий шанс». Для перегляду без дітей! Чому? – головний герой веде не дуже здоровий спосіб життя, шукаючи гармонію в житті вживав наркотики та алкоголь. Лише тоді коли він припинив такий спосіб життя зміг розкрити духовність та повернути гармонію, якої так бракувало все життя. Фільм допомагає зрозуміти те, що не завжди наші дії правильні, іноді треба зупинитись і піти категорично в інший бік. Буває, що для такого кроку треба якийсь поштовх, наприклад, лист з минулого, як це було у фільмі.

6. «За статевою ознакою» - це фільм про те, як важливо відстоювати свою точку зору, ніколи не здаватися та йти до своєї цілі, навіть, якщо весь світ проти.

7. Стрічка на реальних подіях «Свята Джуді», про жінку, яка змогла допомогти багатьом завдяки своїй наполегливості. Вчить стояти на своєму, працювати не покладаючи рук, не боятися і головне, бути наполегливим.

8. Я б сказала, що цей фільм біографічний - «За пропастью во ржи» 2017 року. Джером Селінджер – став величним письменником Америки завдяки своєму роману «Над пропастью во ржи», який актуальний і сьогодні. Історія написання роману показана в стрічці.

Описання фільму недоречне – тільки перегляд. Єдине, що хочу сказати це те, що навіть попри великий біль, війну і всі її жахи Дж. Селінджер зміг не втратити себе. В складний для нього час він займався тим, що так сильно важливо і саме це, на мою думку, його врятувало.

9. Художній фільм «Букшоп» 2017 року. Про те, як важливо бути для когось натхненням, показувати приклад та прививати любов. Мене цей фільм навчив тому, що кожна людина залишає свій вклад в іншій людині. Так, хтось був надзвичайно важливим в становленні моєї професійної діяльності, отже і я можу стати для когось важливою.

10. «Щоденники няні» - фільм, який показує, як важливо дарувати якісну увагу своїм дітям.

Для перегляду з дітьми. Після перегляду можна поговорити з дитиною. Можливо варто спросити «Чого ти дійсно хочеш?» бо часто буває так, що батьки думають «так для моєї дитини краще!» не розуміючи, як сама дитина вважає.

Ці фільми не для розваги, а для того, щоб трішки подумати. Якщо ви помітили, то більшість з них на реальних подіях. Як на мене то, щоб вірити, треба побачити на прикладі реального життя, а не фантастики. А я закликаю всіх хто читає цей текст до віри в себе, віри в добре майбутнє, віри в те, що все мине.

Пам’ятайте «Не завжди буде ТАК», все зміниться, залишивши слід, але так як є сьогодні не залишиться назавжди.

Бажаю гарного перегляду! Сподіваюся вам будуть корисні ці фільми.