ЗНО
Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:
ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
від 14.11.2018 № 952 «Про деякі категорії осіб з особливими освітніми потребами»
НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
від 07.12.2018 № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації»
від 11.10.2018 № 1096 «Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2019 році»
Що нового
Випускники закладів професійно-технічної і вищої освіти обов'язково складатимуть ЗНО з української мови і математики чи історії України на вибір. У 2018 для вказаної категорії осіб обов'язковою була лише українська мова.
Випускники з вадами зору зможуть скласти ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, біології. Завдання надрукують рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.
Також у 2019 році протестують технології для осіб із глибокими порушеннями зору. Використовуватимуть комп'ютерну техніку та спеціальні програмні засоби для сліпих і слабозорих людей. Апробацію проведуть під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.
Випускники шкіл
Випускникам закладів загальної середньої освіти результати ЗНО з трьох навчальних предметів зарахують як результати державної підсумкової атестації. Обов'язково складатимуть українську мову і літературу, математику чи історію України на вибір, ще один предмет із переліку: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова.
Учасники ЗНО національних меншин
Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.
Коли складатимуть іспити
Основна сесія стартує 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов - 27 травня, з англійської мови - 28 травня, з фізики - 30 травня. З історії України - 4 червня, з біології - 6 червня, з географії - 11 червня.
Коли повідомлять результати
Інформацію про бали основної сесії тестування з усіх предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників до 25 червня 2019 року. Результати з математики, української мови і літератури та фізики буде обіцяють до 14 червня, з іноземних мов та біології - до 20 червня, з історії України, географії, хімії - до 25 червня.