Заходи бібліотеки

До дня народження українського філософа Григорія Сковороди здобувачі освіти 5-А класу познайомилися з віртуальною книжковою виставкою "Світ Сковороди" , підготовленою зав. бібліотекою гімназії Замараєвою Т. О. На виставці представлені твори Г. Сковороди, які є на поличках бібліотеки закладу.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом зав. бібліотекою Замараєва Т. О. підготувала віртуальну книжкову виставку-застереження "СНІД-хвороба століття", яку на ранковій зустрічі переглянули здобувачі освіти 5-Б класу (класний керівник Таравська Т.О.). 

До Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. підготувала віртуальну книжкову виставку- реквієм "Не згасне свічка...", з якою на ранковій зустрічі ознайомилися здобувачі освіти 5-Б класу (класний керівник Таравська Т. О.). 

До Дня Гідності та Свободи зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. підготувала презентацію "Вистояли на Майдані – переможемо у війні", яка ознайомила здобувачів освіти 9-А та 9-Б класів з хронологією подій Революції Гідності. 

14.11.2023. зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. провела в 5-Б класі (класний керівник Таравська Т. О.) день інформації до Міжнародного дня  толерантності. Учні переглянули онлайн презентацію “Будьмо толерантними”. 

06.11.2023 зустріч зав. бібліотекою гімназії Замараєвої Т. О. зі здобувачами освіти 5-А та 7-А класів була присвячена Міжнародному дню запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Учні онлайн переглянули презентацію "Екологічні наслідки війни". 

30-31.11.2023 зустріч зав. бібліотекою КГ № 8 Замараєвої Т. О. зі здобувачами освіти 5-А, 5-Б та 7-А класів була присвячена 79 річниці вигнання нацистів з України. Учні ознайомилися з презентацією “В цей день у пам’яті навічно...”, яка розповідає яку ціну українці заплатили за звільнення своєї землі від фашистських загарбників у Другій світовій війні. 

27.10.2023 зустріч бібліотекарів гімназії зі здобувачами освіти 3-А класу (класний керівник Васянович Г.М.) була присвячена Дню української писемності та мови. Учні переглянули онлайн презентацію "О мово! Душа голосна України!", яка знайомить з історією свята, життєписом та творами Нестора Літописця та виховує у дітей любов до рідної мови. 

24.10.2023 на екскурсію до бібліотеки гімназії завітали здобувачі освіти 2-Б класу (класний керівник Сипняк Т. В.). Діти занурились в чарівний світ книжок, дізнались про правила поводження в бібліотеці. Зустріч пройшла цікаво та весело. 

25.10.2023 до бібліотеки гімназії завітали здобувачі освіти 9-А класу (класний керівник Левкова Л. В.). Учні переглянули віртуальну книжкову виставку «Наша мова калинова, і ласкава, і медова», підготовлену зав. бібліотекою Замараєвою Т. О. до Дня української писемності та мови. На виставці представлено добірку творів Лесі Українки, Максима Рильського, Василя Симоненка, Володимира Сосюри та Павла Тичини з поезією, яка оспівує українську мову. Наша мова найпрекрасніша й наймилозвучніша в світі! 

23.10.2023 ранкова зустріч бібліотекарів гімназії зі здобувачами освіти 4-В класу (класний керівник Шатиришвілі Л. В.) була присвячена Міжнародному дню шкільних бібліотек. Учні з цікавістю переглянули презентацію “Бібліотека – затишний дім для зустрічі читача з книгою”, яка знайомить з правилами поводження в шкільній бібліотеці, інформує про найбільші бібліотеки світу. 

18.10.2023 здобувачі освіти 5-Г та 9-А класів переглянули онлайн презентацію "Вступ України до Ради Європи", підготовлену зав. бібліотекою гімназії Замараєвою Т. О. до 25-ї річниці цієї події. Вступ нашої країни до Ради Європи свідчить про її демократичний вибір, послідовність у проведенні реформ, спрямованих на захист прав людини та зміцнення демократичних інститутів. 

11.10.2023- До 100 річчя з дня народження Михайла Івановича Сікорського зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. підготувала презентацію, яка знайомить з біографією та діяльністю українського історика, краєзнавця, археолога, музеолога, директора Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».  Здобувачі освіти  9-А, 9-Б та 5-Г класів переглянули презентацію та  дізнались про внесок М. І. Сікорського у розвиток вітчизняного краєзнавства. 

05.10.2023 ранкова зустріч зав. бібліотекою гімназії Замараєвої Т. О. зі здобувачами освіти 3-Г класу (класний керівник Степанова Л. І.) була присвячена Всесвітньому дню людей похилого віку. Учні переглянули інформаційний дайджест "Мудрі та багаті літами". 

03.10.2023. до Всесвітнього Дня здорового харчування здобувачі освіти 5-Б класу (класний керівник Таравська Т. О.) переглянули онлайн презентацію "Щоб не хворіти". Зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. розповіла учням про важливість здорового харчування та здорового способу життя. Здорове харчування — це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового та тривалого життя.

03.10.2023. 1 жовтня в усьому світі проходить Міжнародний день людей похилого віку, затверджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1990 році. Зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. провела інформаційний дайджест зі здобувачами освіти 5-Б класу (класний керівник Таравська Т. О.), який виховує в учнів шанобливе ставлення, уважність до людей похилого віку, сприяє осмисленню та розумінню того, що цим людям потрібна допомога. 

02.10.2023 з нагоди відзначення 1 жовтня 2023 року Дня захисника і захисниць України зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. продемонструвала здобувачам освіти 5-А та 7-А класів презентацію “На захисті Батьківщини”, яка виховує в учнів повагу до українських захисників та захисниць, до історичного минулого своєї держави, формує почуття патріотизму, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину. 

29.09.2023. зустріч зав. бібліотекою гімназії Замараєвої Т. О. зі здобувачами освіти 6-В класу була присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек. Учні дізнались про історію створення першої бібліотеки, про сторінку бібліотеки на сайті навчального закладу, де можна знайти багато цікавої інформації: електронні підручники та бібліотеки, віртуальні подорожі та книжкові виставки, заходи бібліотеки. Також діти познайомилися з дайджестом “Дитячий книгограй”, який занурив їх в захоплюючий світ фентезі книжок про звичайнісіньку школярку Ірку Хортицю, яка раптово опинилася в центрі надзвичайних подій. 

28.09.2023. ранкова зустріч здобувачів освіти 4-В класу (класний керівник Шатиришвілі Л. В.) і бібліотекаря гімназії Драбенко Н. В. була присвячена Дню вшанування пам'яті загиблих в Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року). Учні переглянули презентацію, присвячену 82-річниці цієї трагічної дати в історії нашої країни. 

27.09.2023 до Міжнародного дня туризму зав. бібліотекою Замараєва Т. О. продемонструвала здобувачам освіти 9-А та 5-Г класів презентацію "Незвичайні види туризму", яка знайомить учнів із основними туристичними регіонами світу та з різноманітними видами міжнародного туризму. 

22.09.23. зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. ознайомила здобувачів освіти 8-Б та 6-Г класів із презентацією до Дня партизанської слави, перегляд якої сприятиме формуванню громадянської компетентності учнів. 

Зустріч зав. бібліотекою гімназії Замараєвої Т. О. зі здобувачами освіти 1-А класу (класний керівник Нежигай С. С.) була присвячена правилам поведінки учнів у бібліотеці, правилам поводження з книгами, гігієною читання, цікавинкам про книги та бібліотеки світу. 

10 вересня - День пам'яті жертв фашизму. Саме на початку місяця відзначаються дві визначні дати Другої світової війни: день її початку та остаточного завершення. День пам’яті жертв фашизму – це день пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. До цієї дати зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. підготувала презентацію для здобувачів освіти 5-А та 7-А класів. Учні дізнались про колосальні втрати українського народу в цій війні, про міжнародну символіку вшанування пам'яті жертв фашизму. 

6 вересня проводиться Міжнародний День читання книг. Книги — наші вірні порадники, вони вчать нас мислити, відкривають нам невідоме. Зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. підготувала презентацію для здобувачів освіти 5-Г класу ( класний керівник Березка І. В. ), яка надихає дітей до читання книжок. 

7 вересня бібліотекар гімназії Драбенко Н. В. зустрілась зі здобувачами освіти 4-В класу (класний керівник Шатиришвілі Л. В.). Ранкова зустріч була присвячена Дню фізкультури та спорту. Учні переглянули презентацію "Подорож до країни здоров'я та спорту", яка пропагує здоровий спосіб життя. 

05-06.09.23. до Дня фізичної культури та спорту здобувачі освіти 5-Б класу (класний керівник Таравська Т. О.), 9-А класу (класний керівник Левкова Л. В.) та 9-Б класу (класний керівник Козинець А. І.) переглянули цікаву презентацію. Зав. бібліотекою гімназії Замараєва Т. О. зробила невеликий екскурс в історію олімпійського руху, розповіла про українських олімпійських чемпіонів. 

До Дня пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, бібліотекарі гімназії КГ № 8 провели зі здобувачами освіти 8-В (кл. керівник Рибалка К. С.) день інформації біля меморіальної дошки, встановленої воїну-герою Сотнікову Вадиму, випускнику нашої гімназії. Учні вшанувати пам'ять всіх воїнів, які віддали життя за Батьківщину, хвилиною мовчання. Також діти долучитись до всеукраїнської акції памʼяті "Сонях". 

23.08.23. бібліотекар гімназії Драбенко Н. В. приєдналась до ранкової зустрічі зі здобувачами освіти 5-Б класу (кл.керівник Таравська Т. О. ), присвяченій Дню Прапора та ознайомила учнів із презентацією про головний символ нашої країни. 

23.08.23. на ранковій зустрічі зав. бібліотекою Замараєва Т. О. продемонструвала здобувачам освіти 4-В класу (класний керівник Шатиришвілі  Л. В.) презентацію, присвячену державним святам: Дню Прапора та Дню Незалежності України. 

28.07.23. бібліотекар гімназії Драбенко Н. В. ознайомила здобувачів освіти з книжковою виставкою, присвяченою  Дню Української Державності. 

06.04.23. до Всесвітнього дня здоров'я здобувачам освіти 9-Б класу (класний керівник Тимченко В. О.) продемонстровано презентацію до Всесвітнього дня здоров'я «Здоров'я нації - багатство країни», підготовлену зав. бібліотекою Криворізької гімназії № 8 Замараєвою Т. О., яка формує відповідальне ставлення до власного здоров’я, виховує бажання вести здоровий спосіб життя, розширює поняття про те, що від здоров'я дітей залежить здоров'я нації, благополуччя і добробут України, її майбутнє. 

Здоров'я нації.mp4
Чарівний.mp4

30.03.23. Здобувачі освіти 3-В (кл. керівник Шатиришвілі Л. В.), 6-А (кл. керівник Лиса К. С.), 6-Б (кл. керівник Букаєва І. Л.), 6-В (кл. керівник Кашпуровська О. С.), 6-Г (кл. керівник Крохіна Н. П.), 5-А (кл. керівник Трущельова М. А.), 5-Б (Забелова Т. В.), 5-В (Зусмановська О. Г.) та 5-Г (кл. керівник Кащенко В. В.) класів переглянули віртуальну книжкову виставку «Чарівний світ дитинства» , підготовлену зав. бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до Міжнародного дня дитячої книги. Учні дізналися про історію свята та ознайомилися з добіркою дитячих книжок. 

29.03.23. - На зустрічі в 8-В класі (класний керівник Левкова Л. В.) здобувачі освіти переглянули презентацію "Микола Міхновський: життя та слово", підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до 150 річниці з дня народження  громадського та політичного діяча, юриста, публіциста, учасника боротьби за незалежність України в ХХ столітті. Учні познайомилися зі сторінками біографії М. Міхновського, його працями, присвяченими ідеї політичної самостійності України. 

М.І.Міхновський.mp4

13.03.23 у рамках реалізації Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України на уроках трудового навчання в 8-В та 7-Б класах (вчитель Таравська Т. О.) здобувачам освіти продемонстровано презентацію "Європейська інтеграція"

ЄвропейськаІнтеграція.ЄвропейськийСоюз.mp4
ШевченкоТ.Г..mp4

У 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.) здобувачам освіти продемонстровано віртуальну книжкову виставку «Калейдоскоп творів Т. Г. Шевченка», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до дня народження геніального українського поета, яка знайомить учнів з  творчим доробком Шевченка-літератора, поглиблює знання  про особистість Тараса Шевченка та його роль в історії. 

У 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.) здобувачам освіти продемонстровано презентацію "«Ми – різні, ми – рівні», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 по гендерній рівності щодо реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року, яка сприяє кращому розумінню унікальності і значимості кожної людини, допомагає подоланню гендерних стереотипів, а також формує  гендерну культуру у школярів. 

Гендерна рівність.mp4
ДеньСпротивуКриму.mp4

У 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.)  на уроці географії (вчитель Трущельова М.А.) здобувачам освіти продемонстровано презентацію "Крим - це Україна», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до Дня спротиву окупації Автономної республіки Крим та м. Севастополь. Учні дізналися про українських класиків, які присвятили свої твори Криму (Л. Українка, М. Коцюбинський, Т. Шевченко, О. Вишня, П. Тичина та ін.) 

23.02.2023. - На ранковій зустрічі у 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.) здобувачам освіти продемонстровано презентацію "Вистояли - переможемо!», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, яка виховує патріотизм та почуття вдячності нашим захисникам. Учні віддали шану героям, які стали на захист нашої держави, бійцям та командирам ЗСУ. 

ВійнаУрок+.mp4
Визволення Кривого Рогу.mp4

22.02.2023. - У 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.)  на уроці Мистецтва(вчитель Бурдужа О. В.) здобувачам освіти продемонстровано віртуальну книжкову виставку "Битва за Кривбас», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до 79 річниці визволення м. Кривого Рогу від нацистських загарбників. Учні переглянули добірку книжок про бойові дії на територіі  Криворіжжя. 

Вербицький+.mp4

У 9-Б класі (класний керівник Тимченко В.  О.) здобувачам освіти  продемонстровано презентацію "Микола Андрійович Вербицький - поет пошевченківської пори", підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до 180 річчя з дня народження українського поета, педагога, громадського діяча, яка ознайомила учнів з життям і творчістю Миколи Вербицького, з цікавими фактами написання гімну України. 

На ранковій зустрічі в 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.) здобувачі освіти переглянули віртуальну книжкову виставку «Дивовижний світ Жуля Верна», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до 195 річниці з дня народження французького письменника. 

ВернУрок.mp4
Голокост+.mp4

30.01.23- В 9-Б класі (класний керівник Тимченко В. О.) здобувачам освіти  продемонстровано презентацію до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту "Скорботна свічка пам'яті святої", яку підготовлено бібліотекою Криворізької гімназії №8. 

27.01.2023.-У 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.) на уроці географії (вчитель Трущельова М. А.) учням  продемонстровано віртуальну книжкову виставку "Крути - бій за майбутнє", присвячену 105 річниці бою під Крутами, яка ознайомила здобувачів освіти з подвигом юних героїв та добіркою книжок, які розкривають суть, причини трагедії під Крутами та виховують у школярів інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України. 

КрутиМоєУрок2.mp4
Соборність++.mp4

19.01.2023 на ранковій зустрічі в 8-А класі (класний керівник Таравська Т. О.) здобувачам освіти продемонстровано віртуальну книжкову виставку «Одна єдина Соборна Україна». Учні ознайомилися з підбіркою книг з фонду бібліотеки гімназії до Дня Соборності України та дізналися, що 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 

ПЕРРО1.mp4

12.01.2023-На ранковій зустрічі в 5-А класі (класний керівник Трущельова М. А.) здобувачі освіти переглянули віртуальну книжкову виставку-подорож "Чарівний світ казок Шарля Перро"(до 395 річниці з дня народження французького письменника-казкаря), підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8. Учні ознайомилися з добіркою казок Ш. Перро, які виховують кращі якості людини: працьовитість, скромність, гідність. 

На зустрічі зі здобувачами освіти 4 - Г  класу (класний керівник Кондратова С. В.) та 4 - А  класу (класний керівник Нежигай С. С. )  продемонстровано презентацію  «Щедрий вечір: традиції та історія свята", підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8. Учні дізналися багато цікавих фактів з історії свята, познайомилися з традиціями та обрядами українського народу. 

0-02-05-bf263caa393f67eecddb9231a43a850b228c3ffa524460f7566b903d5a8249f8_a8960f786601ac5a.mp4
відеоРіздво.mp4

На ранковій зустрічі в 6 -А класі (класний керівник Лиса К. С.), в 6-Б класі (класний керівник Букаєва І. Л. ) та в 6-В класі (класний керівник Кашпуровська О. С.) здобувачі освіти переглянули віртуальну книжкову виставку «Різдво Христове: народні традиції та звичаї», підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8. Учні дізналися багато цікавих фактів з історії свята; про те, як потрібно готуватися до свята, які традиції підготовки стола до святкової вечері, як і коли співати колядки. Також діти ознайомилися з підбіркою книг, присвячених народним традиціям та звичаям на Святвечір.

19.12.22.   - На ранковій зустрічі в 8 -А класі (класний керівник Таравська Т. О.) здобувачі освіти переглянули презентацію до дня Святого Миколая, підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8. Учні дізналися про найцікавіші  факти з життя Святого Миколая та історію свята.

0-02-05-7a0d69aa1ac2e91335168bcd73804605ed8804b90d0de50f20be320c2f7df38a_71d0c356e37e8248.mp4
ЧорнобильУрок.mp4

14.12.22 - На ранковій зустрічі здобувачі освіти 6-А класу ( класний керівник Лиса К. С. ) переглянули презентацію до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, підготовлену бібліотекою  Криворізької гімназії № 8, яка ознайомила з трагічними  подіями на  ЧАЕС ,з героїчними вчинками ліквідаторів, які ціною свого здоров’я та життя врятували  від ядерної катастрофи не тільки нашу країну, а й увесь світ.

На ранковій зустрічі в 7-Б класі (класний керівник Ляшок І. І.) здобувачі освіти переглянули підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 віртуальну книжкову виставку "Права людини: вчора та сьогодні", присвячену Всеукраїнському тижню права.

0-02-05-b48fbb28fa1b435b447815d752c3353d385cb011ba353a0ff9a75b5fd9189cd5_b5175b347b47be1b.mp4
0-02-05-ec96562c486cfeafe263beae1e99d29a2dd3e8429eb225205f427f2aa05505f5_e640a78a4a1907bc.mp4

07.12.22 -  На ранковій зустрічі в 9-Б класі (класний керівник Тимченко В. О.) продемонстровано віртуальну книжкову виставку "Світ Сковороди", підготовлену бібліотекою Криворізької гімназії № 8 до 300-річчя з дня народження Г. Сковороди, яка знайомить здобувачів освіти з цікавими фактами з життя українського філософа та письменника, його творами.