Безпека в Інтернеті

6-Бклас( класний керівникТетянаЗабелова). Інформаційно-просвітницький захід до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day)

#ДеньБезпечногоІнтернету

#ДеньБезпечногоІнтернету2024

#SaferInternetDay

03.02.2023 року в КГ№8 відбулися тематичні години класного керівника: “Лайки і дизлайки нашого життя”та“Правила дружби з Інтернетом”. Здобувачі освіти ознайомилися з правилами безпечної роботи в Інтернеті і небезпекою, яка може виникнути під час роботи у мережі, дослідили позитивні і негативні сторони Інтернету. Світлини заходів надали класні керівники: 2А, 2В, 2Г, 3В, 4В, 4Г, 5А, 6А, 6Б, 6В, 6Г, 7А, 8А, 8Б класів.

Безпека в Інтернеті. Пам'ятка для учнів.

Основні правила безпечного користування Інтернетом.

 

 1.     Офіційна сторінка міжнародного проекту «День безпечного Інтернету». Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою.      https://www.saferinternetday.org.

2.     Комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет» від компанії Google разом з Інтернет Асоціацією України. Освітня частина проекту складається з навчальних модулів для школярів, інтерактивної гри «Подорож на Астерікс». Українською мовою.http://www.prointernet.in.ua

3.     Мультимедійні навчальні дистанційні курси безпечного користування ресурсами мережі Інтернет  Російською мовою. https://onlinesafety.info/#/home.

4.     Українська версія навчального посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру». https://edpro.com.ua/blog/informacijna-bezpeka.

5.     Дистанційний курс для школярів «Безопасность в Интернете» – Stepik. Російською мовою. https://stepik.org/course/191/.

6.     Курс «Критичне мислення для освітян» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. 

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about.

7.     Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою.https://vumonline.ua/course/information-security/.

8.     Курс «Верифікація в Інтернеті» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою.https://vumonline.ua/course/verification-in-the-internet/.

9.     Курс «Основи інформаційної безпеки» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. 

https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about.

10.      Курс «Інформаційні війни» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою.

https://edx.prometheus.org.ua/courses/KNU/102/2015_T2/about

11.   Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді. Українською мовою.  http://startuem.lg.ua/?p=1427.

12.  Каталог наукових публікацій  з питань формування безпечної поведнінки дітей в Інтернеті. Українською мовою.        https://independent.academia.edu/OlenaChernykh.

13.  Авторський тренінг Ніни Дементієвської "Критичне оцінювання ресурсів Інтернету" для вчителів і учнів. Українською мовою.  https://goo.gl/csVMOR.

14.  Довідник з академічної доброчесності для школярів. . Українською мовою.http://www.univer.kharkov.ua/docs/work/dovidnyk-SAUP.pdf.

15.  Проект «Права людини та Інтернет», спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини он-лайн та запуск механізмів реагування на їх порушення. Орієнтований на старшокласників та дорослих. Українською мовою.     http://hr-online.org.ua/ua/.

16. Посібник з прав людини для інтернет-користувачів та пояснювальний меморандум. Українською мовою.  https://rm.coe.int/16802e3e96.

17.  Ресурси проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Українською та англійською мовами.  http://www.saiup.org.ua/resursy/.

18.   Google Центр безпеки. Інформаційний портал, який містить інформацію про інструменти безпеки Google, а також рекомендації провідних міжнародних експертів, що займаються питаннями інтернет-безпеки  https://www.google.com/intl/uk/safetycenter/.

19.  «Закладинки» — посібник з протидії мові ненависті он-лайн через освіту з прав людини.

https://www.nohatespeechmovement.org/public/download/Bookmarks_UA.pdf

20. Офіційний сайт неурядової некомерційної громадської організації та міжнародної мережі організацій, присвячений боротьбі із сексуальною експлуатацією дітей. Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою. http://www.ecpat.org/

21. Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн». Англійською мовою.     http://www.nohatespeechmovement.org/

22.  Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини». Англійською мовою.     http://www.coe.int/fr/web/no-hate-campaign

23.     Сайт кіберполіції України.    https://www.cybercrime.gov.ua/index.php

24.  Посібник «Що потрібно знати про плагіат: посібник з академічної етики та грамотності для «чайників». Українською мовою.

 http://library.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/biblio/PDF/books_ac-gr.pdf

25. Interland - правила безопасности в Интернет в игровой форме https://beinternetawesome.withgoogle.com/interland