Історія закладу

       Історія школи № 8 бере свій початок в далекі і грізні 20-ті роки ХХ століття. Спочатку школа була відкрита у приміщенні колишньої приватної жіночої гімназії пані Головченко по вулиці Церковній (був. Калиниченко, 5). Цей будинок зберігся і до наших днів. Згодом вона стала називатися Трудова фабрично-заводська семирічка ч. 8 (на штампі школи був позначений не № 8, а черга 8). (Зав. школою Шкуренко І.М.)

      Приміщення школи було маленьким, тісним, не дуже добре освітленим, з довгими темними коридорами і невеликими класними кімнатами, тому виникла необхідність побудувати нове приміщення. У 1928 році було розпочато будівництво нової 8-ої школи, яке було закінчено у січні 1930 року (по вулиці Першотравнева). У перші роки після відкриття школа залишалася семирічкою (директор Хохол А.П.)         

           У 1932 - 1933 навчальному році школа вперше в історії м. Кривого Рогу набрала восьмий клас, а в 1935 році відбувся перший у Кривому Розі випуск десятого класу. З цього часу стала називатися Повна Середня Зразкова Десятирічка № 8. (Директор Сіножацький П.О.)          

  Починаючи з наступного навчального року, наша школа випускала по два десятих класи.

      Історія закладу тісно переплітається з історією країни. Яскравим прикладом стала доля директора Перепади Т.А., який очолював школу з 1936 року. Випускний вечір 1938 року залишив гіркий спогад у душах молодих людей. На їхніх очах, під час свята, забрали їх улюбленого директора Терентія Андрійовича. Забрали надовго, на цілих 20 років, мотивуючи тим, що він - «ворог народу». Перепада Т.А. був реабілітований у 1958 році і продовжував роботу завучем школи № 30. 

       У 1940 році школу № 8 закінчив майбутній двічі Герой Радянського Союзу Василь Михлик. Героїчний льотчик здійснив 188 бойових вильотів, знищив велику кількість ворожої техніки, і навіть втрапивши у фашистський полон, організував успішну втечу. 17 березня 1982 роки він став Почесним Громадянином міста Кривого Рогу.

Практично всі вчителі і випускники 1941 року пішли на фронт. Не можна не згадати дівчат і молодих людей, чия юність була перекреслена війною: Горда Т.А., Коротка Л.І., Шаблій О.В. та багато інших. Говорячи про героїв війни, не можна не відзначити тих, хто поліг смертю хоробрих: Бобильов А.П., Сіножацький П.О., Кравцова Г.М., Траубе Р.А., Траубе Ф.А., Воловікіс С.М. Несмачний В.Т., Копиця М.А., Вільтман Е.Т., Завгородній Є.І., Лозанов О.С., Лозанов А.С., Качан В.М., Белявський Я. А, Нечаєв Ю. П., Кусковський А.А., Копєйкін В.І., Копєйкін І.І., Копєйкін Г.І., Копєйкін П.І., Єфімов М.А., Єфімов І.А., Згода В.І. , Плесканівській Н.В. Сьогодні на території школи їм встановлена ​​пам'ятна стела.

     

 До початку війни школу готували як госпіталь для поранених, але це не вдалося, оскільки 13 серпня 1941 року Кривий Ріг був окупований. Протягом окупації міста в школі був розташований німецький шпиталь. Коли Радянська Армія в лютому 1944 року наближалася до Кривого Рогу, зі шпиталю були вивезені німецькі поранені, медичне обладнання, а будівля була підірвана і знищена пожежею. 

Минуло кілька років, школу відновили і звели третій поверх. 1 вересня 1952 року школа прийняла перших учнів (директор Каніболоцька О.Т.)

     За довгі роки існування школи з її стін вийшло багато видатних людей. Серед них Липицький С.В. - професор, доктор історичних наук; Сич Ю.П. - член Спілки архітекторів СРСР; Вінницький А.І. - повний кавалер ордена Червоного Прапора; Келішев І.Г - заслужений працівник фізичної культури Української РСР, Бєлінський Юрій - воїн-інтернаціоналіст, який загинув у республіці Афганістан у 1987 році та багато інших.

Завдяки злагодженій і плідній роботі педагогічного колективу престиж школи постійно зростав. У зв'язку з цим виникла необхідність розширення школи. У 1984 році до старого триповерхової будівлі було прибудовано нове чотириповерхове крило, що дозволило прийняти більшу кількість учнів.

       Творча і прогресивна атмосфера закладу сприяла появі педагогічних династій (Кармаліних, Каледіних, Володарських та багатьох інших).

      Багато випускників нашої школи прийшли сюди працювати. Зараз у закладі працюють: Невмержицька Т.Г. (Кармінська), Зусмановського О.Г. (Щур),  Васянович Г.М. (Катериненко), Каледіна Ю.В., Демченко А.А. (Чапленко), Кобилянська О.В., Томашевський Г.А., Кондратова С.В. (Віннікова), Боронило А.М., Одуд Т.В., Рибалка К.О. (Дрозд), Гриценко О.І. (Бархударова).

        Щороку 1-го вересня розпочинається новий навчальний рік, і КЗШ № 8 привітно відчинить двері новим першокласникам. Ми сподіваємося, що наш заклад стане їм другою домівкою.